130
0
10.08.2021

Закон про «інвест-нянь» почав повноцінно працювати

Кабінет Міністрів України 9 серпня 2021 року ухвалив усі необхідні підзаконні акти для практичної реалізації закону про “інвест-нянь”. Відтепер потенційні інвестори можуть подавати відповідні заявки.

Уряд затвердив Порядок ведення реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями та перелік відомостей, що вносяться до реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями. Прийняття цієї постанови дозволить належним чином здійснювати моніторинг реалізації інвестиційних проектів зі значними інвестиціями та контролювати надання державної підтримки.

“Закон про “інвест-нянь” започатковує абсолютно новий підхід підтримки інвесторів. Мінекономіки розробило цілу низку підзаконних актів для імплементації норм закону, щоб процес відбору інвестиційних проектів та надання державної допомоги відбувався прозоро та зрозуміло. Основні галузі - агропереробка, виробництво, логістика, транспорт та туризм”, - зазначила заступниця Міністра економіки України Ірина Новікова.

Підтримка бізнесу здійснюватиметься у кількох площинах:

  • звільнення від сплати окремих податків та зборів відповідно до Податкового кодексу України;
  • звільнення від оподаткування ввізним митом нового устаткування та комплектуючих до нього, що ввозяться виключно для реалізації інвестиційного проекту;
  • також можливе надання інвестору переважного права землекористування земельною ділянкою державної або комунальної власності, або надання земельної ділянки державної або комунальної власності у користування (оренду) тощо.

Джерело Міністерство економіки

поділитися
Коментарі (0)
коментувати