147
0
27.07.2021

В Україні розробили першу промислову систему накопичення енергії

У Вінниці тестуватимуть першу промислову систему накопичення енергії повністю розроблену, спроєктовану та виготовлену в Україні. Потужність системи накопичення становитиме 1 МВт, а місткість – 1 МВт*год. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив мер Вінниці Сергій Моргунов, а також енергетична компанія «KNESS», яка реалізує цей проєкт. 

«Такі інноваційні рішення стратегічно важливі не тільки для Вінниці, а й для всієї держави. Це дає можливість підвищити гнучкість та ефективність енергосистеми. А в подальшому - збільшити обсяги виробництва чистої електроенергії з відновлюваних джерел», - повідомив міський голова Сергій Моргунов

«Energy Storage System складається з батарейних кластерів. Усі інтелектуальні системи цих модулів є власною розробкою. Вони виконують функції балансування заряду комірок всередині модулів, моніторингу та управління всіма процесами, що відбуваються в межах кластера», - коментує Володимир Голодюк, керівник відділу силової електроніки KNESS RnD Center. 

«Це важлива складова для балансування енергосистеми, де зростають потужності СЕС і ВЕС. Ця подія вчергове доводить, що Україна здатна самостійно творити своє енергонезалежне майбутнє, розвиваючи «зелену» енергетику та необхідні електроакумулюючі системи для цього», - прокоментував подію Юрій Шафаренко, заступник Голови Держенергоефективності, та наголосив на необхідності прийняття законодавчої бази для залучення інвестицій у системи накопичення енергії.

«Нагадаю, що у нашому місті також вперше в Україні планується розпочати виробництво «зеленого» водню, окрім того, створити систему малого розподілу електроенергії для індустріальних парків», – повідомив Сергій Моргунов.

Джерело: ВЕЖА

поділитися
Коментарі (0)
коментувати