246
0
04.06.2021

«Укргідроенерго» залучить $211 млн для реалізації проекту energy storage + СЕС

ПрАТ «Укргідроенерго» залучить 211 млн доларів США у Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Фонду чистих технологій, для реалізації проєкту із встановлення літій – іонних систем накопичення енергії (energy storage) потужністю 197 МВт та 64 МВт сонячних фотоелектричних станцій для їх зарядки.

Відповідне рішення за ініціативи Міненерго схвалив Уряд на засіданні 2 червня 2021 року.

Інвестиційний проєкт «Україна — Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі (Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в «Укргідроенерго»)» планується впровадити спільно із Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Фондом чистих технологій. Для реалізації проєкту буде залучено позики в розмірі 177 млн доларів США та 34 млн доларів США відповідно.

Як зазначається, на територіях станцій «Укргідроенерго» буде встановлено 197 МВт літій – іонних систем накопичення енергії, які планується залучити для надання допоміжних послуг регулювання частоти та активної потужності, зокрема резерву підтримки частоти та резерву відновлення частоти. Окрім того, для живлення власних потреб ГЕС і ГАЕС та для зарядження систем накопичення буде встановлено 63,9 МВт сонячних фотоелектричних станцій.

А використання об’єктів СЕС забезпечуватиме альтернативне джерело енергії для власних потреб станцій і зарядки батарей, а також для підвищення пропозицій компанії на ринку електроенергії.

«Встановлення гібридних установок з виробництва електроенергії на основі батарейних накопичувачів дозволить ПрАТ «Укргідроенерго» надати оператору системи передачі додатковий резерв підтримки частоти та розширити регулюючий діапазон автоматичного резерву відновлення частоти, що є необхідними для забезпечення надійного та сталого функціонування ОЕС України, дотримання операційної безпеки енергосистеми та якості електричної енергії», - зауважили у Кабінеті Міністрів. 

Джерело EXPO Consulting

поділитися
Коментарі (0)
коментувати