188
0
12.07.2021

Створено карту земель, придатних для вирощування енергетичних культур

За різними оцінками в Україні близько 4 млн га малородючих земель, вести на яких традиційне сільське господарство не вигідно. Більшість цих земель якнайкраще підходять для вирощування енергетичних культур*.

Вирощування енергетичних рослин активно розвивається в Європі, однак в Україні ця галузь лише починає розвиватися.  Наразі енергокультурами засаджено близько 6000 га маргінальних земель - це плантації енергетичної верби, тополі та міскантусу.

Слід зазначити, що на думку науковців, потенціал галузі колосальний - з 1 млн га можна зібрати 11,5 млн т врожаю енергокультур, що здатні замінити 5,5 млрд м3 природного газу.

Отже, задіявши потенціал малопродуктивних земель для вирощування енергетичних рослин, потенційно можна замістити близько 20 млрд м3 природного газу, або дві третини потреб країни в газопостачанні.

Саме тому Держенергоефективності за матеріалами, наданими Держгеокадастром, створило Карту земель, придатних для вирощування енергетичних культур, що стане у нагоді фермерам, які бажають розпочати власний бізнес із вирощування енергетичних рослин; для ОТГ, що мають потребу у заміщенні традиційних видів палива альтернативними, адже використання біомаси як палива дозволить звичайній школі площею 1200 м2 заощаджувати на опаленні близько 350 тис. грн щороку.

Вирощування енергетичних рослин – це ще й можливість для громади покращити стан земель та екологію регіону, адже 1 га плантації енергетичної верби за 3 роки поглинає 200 тонн СО2, а в процесі її вирощування протягом 20 років покращуються якісні показники земель за рахунок утворення шару гумусу.

Більше того, енергетичні культури – чудова "зелена" альтернатива традиційним смугам захисту автомобільних та залізничних доріг.

Відеосюжет дивіться за посиланням

Карта земель, приданих для вирощування енергетичних культур, створена Держенергоефективності.

Інструкція по пошуку земельних ділянок за КОАТУУ, кадастровим кварталом, кадастровим номером.

Довідково:

* Енергетичні культури – це рослини, які спеціально вирощуються для використання безпосередньо як паливо або для виробництва біомаси та подальшого отримання енергії.

 

поділитися
Коментарі (0)
коментувати