153
0
16.07.2021

Проєкт «Велика модернізація» української енергетики

Міністерство енергетики разом із міжнародними партерами та експертами розробить перелік ключових проектів розвитку української енергетики. Про це заявив Міністр енергетики Герман Галущенко, відкриваючи Український енергетичний форум «Модернізація української енергетичної галузі заради стійкого та інтегрованого енергетичного майбутнього в Європі».

Міністерство енергетики зосереджує свою роботу на трьох основних напрямах: енергетична безпека, європейська інтеграція наших енергетичних ринків та розвиток української енергетики відповідно до цілей Європейського зеленого курсу.

«Синхронізація української електроенергетичної системи з європейською енергетичною системою ENTSO-E – це наша стратегічна мета і це проект, який буде здійснюватися як на користь Україні, так і на користь Європі. Синхронізація наших систем і остаточне від’єднання від енергосистем Російської Федерації і Білорусі – це своєрідна точка неповернення на шляху до європейської інтеграції», - наголосив Герман Галущенко.

Україна може відігравати важливу роль в енергосистемі Європейського Союзу, оскільки має великий експортний потенціал, який можна максимально реалізувати, здійснюючи декарбонізацію та модернізацію енергосистеми.

«Ми плануємо розробити "Перелік ключових проектів розвитку української енергетики".  Ми спілкуємося з європейськими партнерами, оскільки їх експертиза дуже важлива», - наголосив Герман Галущенко.

«Впевнений, заходи, які ми плануємо і вже здійснюємо, допоможуть Україні зробити ривок в процесі інтеграції до Європейського Союзу. Енергетика завжди дає стимул економіці держави: йдеться і про робочі місця, і про процвітання України в цілому», - підкреслив Герман Галущенко.

Джерело Урядовий портал

поділитися
Коментарі (0)
коментувати