174
0
15.06.2021

Енергоефективність у громадських будівлях Канева

Співпраця міста Канів та НЕФКО розпочалася у 2019 році. Основною метою було підвищення енергоефективності двох освітніх будівель міста.

Реконструкція та заходи з енергоефективності були впроваджені у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов №6 та дошкільному навчальному закладі № 6 «Теремок». 

Загальний бюджет проєкту становить 26 млн грн (приблизно 835 000 євро). 500 000 євро було надано з боку НЕФКО із Фонду енергозбереження, 200 000 євро було профінансовано із гранту від Ініціативи з енергоефективності Норвегія-Україна (NUEE), а муніципальний внесок від міста Канів склав 135 000 євро.

Окрім того, впровадження теплоізоляції у дитячому дошкільному закладі №6 та школі №6 було підтримано з боку Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, яка забезпечила 21 вентиляційну систему рекуперацією тепла в рамках реконструкції.

Впроваджені заходи з енергоефективності сприятимуть скороченню споживання енергії та економії витрат для міста. Завдяки впровадженим заходам щорічне споживання електроенергії зменшиться на 7,8 МВт/год, а щорічна економія тепла становитиме 830 МВт/год. Це дозволить збільшити економію енергії на 65% порівняно з ситуацією до реконструкції. Реалізовані зміни допоможуть щорічно заощаджувати 106 000 євро (3,5 млн грн) для міста та скоротити викиди вуглекислого газу приблизно на 300 тон від близько 550 000 тон щорічно, що на 54% скоротить викиди вуглекислого газу.

Реалізовані заходи в оновлених будівлях включають утеплення стін, заміну дверей та вікон. У дитячому садку №6 замінили дах, а у школі №6 було виконано теплоізоляцію та замінено системи опалення та вентиляції. В рамках реконструкції даху було вилучено близько 5 тон демонтованих матеріалів, що містять у складі шкідливий для здоров’я азбест, а також близько 1000 ртутних ламп було замінено та утилізовано відповідно до політики НЕФКО та правил ЄС.

Це перший реалізований проєкт в Україні, який було профінансовано за допомогою гранту Ініціативи з енергоефективності Норвегія-Україна. Співпраця з міською адміністрацією дала плідні результати, і зусиллями усіх причетних сторін  вдалося реалізувати перші енергоефективні інвестиції у Каневі.

Довідково:

Ініціатива NUEE, що фінансується на грантовій основі з Норвегії через Міністерство закордонних справ Норвегії загальним обсягом у 20 млн євро, була заснована у лютому 2020 року та має на меті розширення муніципального фінансування енергоефективності у громадських будівлях, посилення самоврядування в українських муніципалітетах та висвітлення практики сталих закупівель під час реалізації програми. NUEE надає фінансування для соціально важливих муніципальних будівель, наприклад, для дошкільних навчальних закладів, закладів охорони здоров’я та шкіл, а також на проєкти, що допомагають вразливим групам населення, таким як внутрішньо переміщені особи з територій на Сході України. Детальніше про NUEE за посиланням www.nefco.int/nuee

Джерело NEFCO

поділитися
Коментарі (0)
коментувати