143
0
01.07.2021

Парламент ухвалив законопроект щодо розвитку ринку рідких біопалив за основу

На засіданні Парламенту схвалено у першому читанні за основу законопроект №3356-д від 05.11.2020 щодо обов'язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту. За це рішення проголосувало 293 народних депутати.

Законопроект – результат продуктивної співпраці Держенергоефективності, Міненерго, народних депутатів, асоціацій нафтопереробної та спиртової галузей.

Основною метою проекту Закону є створення дієвого законодавчого механізму для розвитку конкурентного ринку виробництва і використання біоетанолу та біокомпонентів на транспорті в Україні.

«Розвиток ринку біоетанолу є важливим кроком на шляху заміщення нафти і нафтопродуктів, які у 2020 році посіли перше місце у товарній структурі імпорту України на суму 3,8 млрд доларів», - прокоментував в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

Крім того, Україна щорічно імпортує до 55 тис. т біоетанолу у складі бензину. У той же час, загальні виробничі потужності ДП «Укрспирт» сягають близько 110 тис. тонн  біоетанолу в рік, які на сьогодні є незадіяними.

Законопроектом передбачається:

- встановлення обов’язкової частки рідкого біопалива (квот) у загальному річному обсязі продажу бензину:  із 1 травня 2022 р.  обов’язкова частка становить не менше 5% об’ємних;

- введення обліку та контролю вмісту біокомпонентів у бензинах;

- встановлення відповідальності за недотримання квот суб’єктами господарювання, які займаються виробництвом, імпортом та реалізацією бензинів на митній території України;

- введення вимог щодо дотримання критеріїв сталості для біопалива із 1 липня 2022 року.

При цьому технічні характеристики палива з біокомпонентами обов’язково повинні відповідати вимогам технічних регламентів, гармонізованих європейських стандартів та інших нормативно-правових актів.

Під час виступу у Парламенті народний депутат України, голова Комітету ВРУ з енергетики та ЖКП Андрій Герус повідомив, що законопроект розглянуто Енергетичним Співтовариством, він відповідає європейській практиці і сприятиме зменшенню шкідливих викидів у навколишнє середовище.

Загалом прийняття законопроекту дозволить:

- залучити інвестиції у виробництво рідкого біопалива;

- стимулювати будівництво нових потужностей із виробництва біоетанолу;

- активізувати агрохолдинги та спиртові заводи щодо виробництва рідких біопалив;

- створити нові робочі місця;

- підвищити рівень завантаженості спиртових заводів та виробничого потенціалу суміжних сфер;

- збільшити надходження податків до бюджетів різних рівнів;

- скоротити викиди парникових газів у транспортній сфері.

Джерело Урядовий портал

поділитися
Коментарі (0)
коментувати