133
0
01.07.2021

На Свалявщині обговорили проєкт сміттєсортувального заводу та меморандум

У селі Поляна 25 червня 2021 року проведено четвертий екофорум, який організувала Регіональна асоціація органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля». Головний меседж зустрічі: «Через екологію – до економіки».

Мета екологічної події – демонстрація ефективних та сучасних технологічних рішень з екологічних проблем Закарпаття; пошук дієвих фінансових механізмів реалізації екопроєктів; пошук нових організаційних та законодавчих механізмів захисту довкілля; вибір способів дієвого вирішення питання заборони розміщення технічних об’єктів на екологічно вразливих територіях.

Під час заходу презентовано проєкт сміттєсортувального заводу та відбулось урочисте підписання меморандуму про створення територіального еколого-економічного кластеру «Карпати» сторонами-ініціаторами, серед яких – Закарпатська обласна рада та облдержадміністрація. Меморандум також скріпили підписами представники бізнесових структур, 17 територіальних громад, державних вищих навчальних закладів області та громадських організацій краю.

У документі зазначається, що учасники цього обʼєднання приймають за основу Концепцію ZeroWaste, що передбачає формування відповідної системи на базі інноваційних технологій глибокої переробки твердих побутових відходів, повного очищення каналізаційних стоків до рівня басейнової якості, зменшення викидів парникових газів тощо.

Учасники Кластеру, на основі рівності, чесного партнерства та захисту спільних інтересів домовилися об’єднати свої зусилля у соціальній та освітній сферах, а також із захисту довкілля, розвитку туристично-рекреаційної індустрії, місцевої промисловості та приватного бізнесу, соціальній сфері.

Також заплановано представити новітню технологію вакуумного водовідведення для рівнинних районів Закарпатської області на прикладі села Сторожниця Ужгородського району.

Загалом напрацьовані позиції є важливі і актуальні на сьогодні у контексті вирішення в області проблеми сміття, яка стала наріжним каменем для кожної з громад.

Джерело Закарпатська облрада

поділитися
Коментарі (0)
коментувати