121
0
19.07.2021

На Полтавщині відкрили першу сонячну електростанцію на гірничодобувному об'єкті

16 липня на базі ПрАТ “Полтавський гірничозбагачувальний комбінат” офіційно відкрили першу сонячну електростанцію серед усіх промислових об’єктів гірничодобувної галузі України. Вартість проєкту склала декілька мільйонів доларів США. Фінансування повністю здійснено самою швейцарсько залізорудною компанією ''Ferrexpo'', яка має активи в Україні. Основною діяльністю компанії є виробництво і експорт високоякісних залізорудних окатків, які використовуються у виробництві сталі. 

Керівник проєкту Олександр Смолянінов розповів, що використано майже 10 тисяч сонячних батарей компанії Jinko Solar – однієї зі світових лідерів у виробництві такого обладнання. Сонячні панелі встановлені на відвалах кар’єрів із метою раціонального використання площ, займаних у процесі експлуатації відкритих кар’єрів. Потужність комплексу – 5 МВт. СЕС вироблятиме 6,5-7 млн кВт*год електроенергії на рік і подаватиме її для споживання підприємствами групи на діючому промисловому майданчику.

Особливість проєкту – це відсутність використання будь-яких дотацій чи "зеленого" тарифу.

«Сонячна електростанція, яка буде генерувати електроенергію для власних потреб підприємства, – це перший крок до декарбонізації та підвищення своєї конкурентоздатності. Гарний приклад для інших компаній, які хочуть бути енергонезалежними та успішними на зовнішніх ринках без ризиків механізму CBAM», – прокоментував подію Юрій Шафаренко, заступник Голови Держенергоефективності.

Джерело Новини Полтавщини

поділитися
Коментарі (0)
коментувати