157
0
26.07.2021

На Дніпропетровщині підвищили ефективність 240-МВ СЕС завдяки системі контролю

У Покровську (Дніпропетровська область) 240-мегаватну сонячну електростанцію обладнали системою діагностики та контролю. Пілотний проект реалізувала компанія ДТЕК ВДЕ. 

Система OD.Issay підвищує ефективність роботи і забезпечує приріст генерації на 4% на рік. Вона максимально автоматизує процес управління станцією. Оригінальне програмне забезпечення, розроблене спільно з партнерами компанії, збирає воєдино і аналізує великі масиви інформації, що надходять з різного обладнання.

Раніше персоналу доводилося обробляти дані вручну, тепер система виконує це автоматично. В рамках проекту була також реалізована перша у світі автоматична безпілотна система моніторингу обладнання СЕС.

Новий "безпілотник" працює автономно - без оператора, 24/7 і у будь-яку погоду. Виконуючи обліт по заданому маршруту, дрон здійснює візуальний огляд інфрачервоною камерою, фіксує дані і направляє їх на хмарний портал для обробки та аналізу. Нова технологія дозволяє підвищити точність діагностики обладнання до 91% і скоротити кількість помилкових виїздів на 95%.

Система діджитал моніторингу OD.Issay дозволяє постійно діагностувати стан обладнання, працювати на попередження аварійних ситуацій, зменшуючи час простоїв, а також спрощує роботу персоналу і нівелює людський фактор. У перспективі фахівці компанії планують масштабувати проект OD.Issay для подальшого використання на інших сонячних станціях.

Джерело kosatka.media

поділитися
Коментарі (0)
коментувати