156
0
30.03.2021

Методичні рекомендації із технології вирощування та використання павловнії

Україна відзначається значним потенціалом біоенергетичних ресурсів, але за темпами розвитку біоенергетики все ще відчутно відстає від європейських країн, окремі з яких вже досягли заміщення понад 50% викопних видів палива на біологічні. На даний час в Україні виробляється лише 3,8% енергії з біопалива від загального обсягу спожитої.

Однією з перспективних високопродуктивних культур для виробництва біопалива є павловнія (Paulownia). Це не тільки швидкоростуча (5-6 м у висоту в рік), а й довговічна (до 50 років) рослина, з наростанням одного дерева 0,4-0,6 м 3 деревини за п’ятирічний цикл. Ця рослина здатна поглинати в декілька разів більше СО2, ніж будь-яка інша культура. Листя павловнії відзначається високою кормовою цінністю, а тому підходить для годівлі тварин. Зелене листя містить майже 20 % протеїнів, багате азотом, а після опадання забезпечує ґрунт поживними речовинами, їх можна також використовувати для приготування компосту. Павловнія є також цінним медоносом.

Держенергоефективності спільно із партнерами представило посібник «Рекомендації з технології вирощування та використання павловнії в умовах лісостепу України». Дані рекомендації є першим науково-практичним досвідом із розробляння та впровадження механізованої енергоощадної технології вирощування павловнії, що сприятиме сільськогосподарським виробникам у створенні й управлінні промисловими плантаціями цієї культури.

Джерело  Держенергоефективності

поділитися
Коментарі (0)
коментувати