168
0
17.05.2021

Консорціум для проведення водневих досліджень

В Україні сформували консорціум із семи наукових інститутів для проведення водневих досліджень. Ініціатором створення об’єднання виступила Регіональна газова компанія.

До консорціуму входять Інститут газу НАН України, Інститут електрозварювання ім. Є. Патона НАН України, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Інститут фізики і механіки ім. Г. Карпенко НАН України, Національний університет "Львівська політехніка«, Інститут вугільних енерготехнологій НАН України, а також держпідприємство «Івано-Франківськстандартметрологія". За словами Леоніда Уніговського, гендиректора консалтингової компанії «Нафтогазбудінформатика», кожна група дослідників вивчатиме власний напрямок.

Регіональна газова компанія має намір у якості практичного експерименту запропонувати жителям двох сіл на 50-100 будинків користуватися газоводневою сумішшю в опалювальних і побутових цілях з 2023 року. Експеримент планують завершити до 2025 року. Перед цим газоводнева суміш у різних пропорціях повинна бути випробувана на побутових газових приладах і лічильниках газу у закритих мережах і на полігонах без споживачів. Для виявлення всіляких ризиків такі експерименти триватимуть до середини 2022 року.

Джерело Інтерфакс Україна

поділитися
Коментарі (0)
коментувати