204
0
26.05.2021

VR Capital Group ввела Дністровську ВЕС в експлуатацію

VR Capital Group ввела в експлуатацію Дністровську вітроелектростанцію (ВЕС) потужністю 40 МВт. Після завершення механічної частини проєкту в грудні 2020 року, коли були встановлені 10 вітрогенераторів GE 137-4.0 МВт з висотою осі 131 метр, електростанція пройшла всі необхідні випробування та протоколи для початку діяльності. Проєкт у відновлюваній енергетиці був реалізований дочірньою компанією VR Capital Elementum Energy спільно із американським девелопером Ukraine Power Resources.

Дністровська ВЕС розташована на плато над Дністровським лиманом в Одеській області України та має потужний вітровий ресурс. Вітрові турбіни проєкту є найбільшими встановленими в Україні на сьогоднішній день. Завдяки інвестиціям у 59 мільйонів євро, вітроелектростанція є одним з найбільших проєктів ПІІ, реалізованих в Україні у 2020 році.

Очікується, що протягом свого терміну експлуатації Дністровська ВЕС буде виробляти 146 ГВт-год електроенергії на рік та дозволить уникнути викидів 108 000 тонн вуглекислого газу (CO2) щорічно.

Будівництво Дністровської ВЕС розпочалось у лютому 2020 року. Через глобальну пандемію роботи проводились із дотриманням протоколів охорони здоров’я та безпеки. Попри складні обставини, вітроелектростанція була побудована у рекордно короткі терміни з використанням інноваційного підходу та з залученням багатьох підрядників під загальним управлінням партнерів по проєкту, що дозволило ефективно координувати хід виконання робіт.

Наразі Elementum Energy та Ukraine Power Resources знаходяться в процесі будівництва другої фази Дністровської ВЕС потужністю 60 МВт, яка, як очікується, буде введена в експлуатацію в ІІ кварталі 2022 року.

Довідково:

VR Capital — це міжнародна фірма з управління активами, яка обслуговує клієнтську базу інституційних інвесторів з приблизно 5 мільярдами доларів США в управлінні. VR Capital — один з найбільших та найдосвідченіших західних інвесторів в Україну, що має досвід інвестування в країну ще з 1999 року. Фірма працює через свої головні офіси в Нью-Йорку та Лондоні та обслуговує клієнтську базу з провідних західних інституційних інвесторів.

Elementum Energy Ltd. («Elementum») — це незалежний виробник електроенергії, що базується у Великій Британії та орієнтований на розробку та експлуатацію відновлюваних джерел енергії в Центральній та Східній Європі. Elementum є дочірньою компанією VR Global Partners, L.P. («VRGP»), глобального інвестиційного фонду з капіталом 4,5 мільярда доларів, який є основним інвестиційним інструментом VR Capital.

Ukraine Power Resources, що базується у США, є останньою в серії компаній у сфері відновлюваної енергетики, заснованих або співзаснованих Пітером Е. Гішем, які успішно розвинули потужності вітроенергетики на понад 2,4 ГВт у семи країнах. UPR є філією First Summit Energy, яку пан Гіш заснував у 2017 році для розробки проєктів відновлюваної енергетики на ринках, що розвиваються, з позитивною динамікою зростання.

Джерело: Інтерфакс Україна

поділитися
Коментарі (0)
коментувати