174
0
04.11.2020

Експертна думка: що принесе Донбасу розвиток відновлюваної генерації

Донбас завжди був промисловим центром та завдяки цьому має значний потенціал для залучення інвестицій. За обсягом реалізації промислової продукції Донецька область посідає друге місце в Україні. Так, у Донецькій області працює близько 500 промислових підприємств, які щорічно виробляють продукцію на суму близько 300 млрд грн. У Луганській області також діє близько 500 промислових підприємств з обсягом реалізованої продукції близько 23 млрд грн.

Водночас саме на Донбасі розташовані підприємства, які найбільше забруднюють повітря України. До того ж промислові виробництва із значними викидами забруднюючих речовин з кожним роком стають все менш привабливими для інвесторів.

Останнім часом інвестиційна активність у світі все більше залежить від впровадження «зелених» технологій та зниження викидів вуглецю. За розрахунками Economist, обсяг прямого контролю над такими викидами з боку компаній, на які мають вплив інвестори, нижчі, ніж вважається. Зокрема, менше чверті промислових викидів здійснюють компанії, на які можуть впливати інвестори на фондових ринках. Це свідчить про те, що, розглядаючи можливі напрями для залучення інвестицій на Донбас, потрібно перш за все розглядати «зелені» технології.

Як саме можна залучити інвестиції на Донбас, зокрема, через розвиток проєктів відновлюваної генерації пояснює експерт з енергетичних проєктів Sayenko Kharenko Марина Грицишина.

Статтю у повному обсязі читайте на MIND.

Джерело MIND

поділитися
Коментарі (0)
коментувати