188
0
15.04.2021

Дослідження ЕУЕА «Управління відходами сонячних фотоелектричних панелей"

Сонячна енергетика пройшла довгий шлях розвитку, починаючи із середини 20 століття і дотепер, щоб стати одним із найбільш затребуваних джерел чистої енергії. Порівняно із традиційними джерелами енергії, сонячна енергетика ще не встигла «забруднити» навколишнє середовище, оскільки це відносно молода галузь. Але, як і будь-які інші електронні девайси, сонячні фотоелектричні панелі не можуть служити вічно і мають власний термін служби, який становить близько 20-35 років. А сміттєзвалище - це не те місце, де світ очікує побачити сонячні панелі після закінчення їх терміну експлуатації.

Згідно з дослідженням IRENA та IЕА, після 2050 року обсяги сонячних фотоелектричних відходів доженуть і навіть перевищать загальну кількість встановлених потужностей. Це - безперечно новий виклик для урядів світу та всієї галузі ВДЕ. У разі відтягнення вирішення цього питання, відпрацьовані сонячні панелі доєднаються до глобальної проблеми відходів у світі, що може суттєво погіршити екологічну ситуацію.

Европейсько-українське енергетичне агентство на основі дослідження IRENA та IEA підготувало власне дослідження: «Управління відходами сонячних фотоелектричних панелей: загрози та можливості», де висвітлило наступні питання:

•  чому проблема утилізації сонячної фотоелектрики неминуча;

•  огляд складу сонячних панелей та ризики, що можуть нести їх складові;

•  які ініціативи та законодавчі норми існують вже сьогодні.

25 березня, 2021 року, Європейсько-українське енергетичне агентство (ЄУЕА) організувало та провело вебінар на тему: «Управління відходами сонячних фотоелектричних панелей в Україні».

Запис вебінару: https://www.facebook.com/EUEA.UA/videos/201997837930576

Презентації спікерів: https://cutt.ly/SxAwKVE.

Джерело ЕУЕА

поділитися
Коментарі (0)
коментувати