eng

Біотеплоелектростанція у м. Кам'янець-Подільський

Реалізовані проекти
Біомаса
Місце розташування об’єкту м.Кам'янець-Подільський, вул.Крип'якевича, 3
Назва організації/ініціатора/власника проекту Департамент економіки та розвитку інфраструктури Кам'янець-Подільської міської ради, КП "Міськтепловоденергія"
Веб-сайт https://ye.ua/news/news_36632.html
Дозвільні та інші документи в наявності Право власності на землю
Встановлена електрична потужність, кВт 4000
Встановлена теплова потужність, кВт 42000
Додаткові файли Завантажити
Переглянути на карті

Опис проекту

Нова біо-ТЕС перша в Україні, третя у Європі та лише п’ята у світі (аналогічні ТЕС працюють в Парижі, Гонконзі, Берліні та Гельсінки), обслуговує 22 тисячі мешканців міста. Працює біо-теплоелектростанція на біопаливі – соломі, відходах кукурудзи та деревній трісці. Завдяки новітнім технологіям переміщення та сортування палива, підприємство може працювати в автономному режимі півтора місяці. Теплоелектростанція оснащена турбінами, в системі яких замість водяної пари випаровуються органічні рідини. Потужні твердопаливні котли мають екологічні паспорти, подібні установки використовують у провідних європейських країнах, тому за шкідливі викиди у повітря можна не турбуватися. Загалом місто планує зменшити споживання природного газу на 15,5 мільйона кубометрів газу. Це приблизно 65 відсотків від того, що Кам’янець споживає сьогодні. У грошовому еквіваленті – це 115 мільйонів гривень. Поруч з ТЕС розташована когенераційна електростанція, яка використовується для комбінованого виробництва електричної та теплової енергії. Теплоелектростанція видає 42 мВт теплової енергії та 4 мВт електричної енергії. На будівництво ТЕС було залучено 23 мільйони доларів інвестицій (кошти Світового банку), в кредит під 0,01%.
Ініціатор/власник проекту
Муніципальний проект
Контактна інформація ініціатора/власника проекту
Директор Департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста - Гурська Майя Дмитрівна, тел. +38 (03849)5-07-05; e-mail: dpekonom@kam-pod.gov.ua; Генеральний директор КП "Міськтепловоденергія" - Гордійчук Валерій Григорович, тел./факс+38 (03849)35280, e-mail:kp-mtve@ukr.net
Дата заповнення
03.07.2018
Поточний етап розробки проекту
На стадії експлуатації
Термін окупності проекту
5 років
uamap
Інвестору
Ініціатору